Ogłoszenia na 25 Niedzielę Zwykłą

24.09.2017 r.

29 września - piątek - obchodzić będziemy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki katedralnej św. Michała Arch. i Floriana Męczennika. Msze św. będą odprawione o godz. 7, 8 i 18.

We wtorek, 26 września zapraszamy na wspólną modlitwę tekstami Liturgii Słowa z nadchodzącej Niedzieli oraz dzielenie się własnymi myślami w ramach spotkania: Porozmawiajmy o Kościele. Wtorek - godz. 18.45.

W sobotę 30 września organizujemy wyjazd do Kazimierza. Zapraszamy ministrantów i dziewczynki z Drużyny Świętej Rodziny, jak również rodziców oraz dorosłych. Spotykamy się na Mszy o godz. 8.00, po Mszy wyjazd. W planach rejs statkiem po Wiśle, zwiedzanie ruin zamku w Janowcu, zwiedzanie Kazimierza i obiad. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt to 50 zł, zapisy u ks. Pawła.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.15. W miesiącu październiku Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie. Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic, a przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

Nabożeństwo Różańcowe prowadzone przez dzieci będzie w każdą środę października o godz. 17.15. Panowie z Koła Różańcowego prowadzić będą Różaniec w poniedziałki.

W przyszłą niedzielę 1.10 odbędzie się spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. O godz. 17.00 zapraszamy licealistów, którzy kontynuują rozpoczęte przed rokiem przygotowanie, zaś o 19.00 uczniów klas trzecich gimnazjalnych, którzy to przygotowanie rozpoczną. Kandydaci, którzy formalnie należą do innych parafii, a z uzasadnionych powodów chcą do bierzmowania przygotować się u nas, proszeni są dostarczenie na spotkanie zgody ze swojej parafii.

S. Beata i s. Paulina serdecznie zapraszają dzieci, które lubią śpiewać z klas drugich, trzecich, czwartych i piątych na zajęcia scholi "Aniołkowe nutki ". Zajęcia odbywają się w szkole podstawowej nr 218 w poniedziałki na 6 godz. lekcyjnej. Schola będzie śpiewała w czasie Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.30.

W październiku organizujemy w naszej parafii 4-dniową pielgrzymkę do Wilna. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Kurs dla narzeczonych rozpocznie się w naszej parafii 05 października (czwartek) o godz. 19.00. Na spotkania jednogodzinne we czwartki października i listopada zapraszamy wszystkich, którzy zamierzają w przyszłym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Wejście od strony kancelarii parafialnej.

Od jutra, tj. 25 września można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Chętnych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Koło Różańcowe serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Różańcu Do Granic w dniu 7 października - w święto MB Różańcowej w wyznaczonym kościele przy granicy - w Kodniu. Wyjazd autokarem sprzed kościoła o godz. 6.15.

Biuro Radia Maryja serdecznie zaprasza na pielgrzymkę związaną z wielkim wydarzeniem wzięcia udziału w Różańcu Do Granic zaplanowanym na 7 października br. w wyznaczonym kościele na granicy w Rokitnie. Bliższe informacje i zapisy w kiosku.

W jedności z akcją „różaniec do granic” odnowa w Duchu Świętym zaprasza 7.10 o godz. 15.00 do kaplicy adoracji na modlitwę różańcową.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy REO, które rozpoczną się 29 września.

14209476