Ogłoszenia na 28 Niedzielę Zwykłą

15.10.2017 r.

· Z racji na kwestę organową, która jest prowadzona tradycyjnie w każdą drugą niedzielę miesiąca, ogólnopolska zbiórka do puszek na Dzień Papieski odbędzie się w naszej parafii dzisiaj, tj. 15 października. Ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży prosimy składać do skarbonki Dar Serca, która znajduje się na środku kościoła i tylko do niej.

· Zapraszamy codziennie o godz. 17.15 nabożeństwa różańcowe. W miesiącu październiku Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie. Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic, a przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

· Nabożeństwo Różańcowe prowadzone przez dzieci będzie w każdą środę października o godz. 17.15. Panowie z Koła Różańcowego prowadzić będą Różaniec w poniedziałki, a  Rodzina Radia Maryja we wtorki.

· W czwartek przypada w liturgii Kościoła wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy na Msze o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Po Mszy wieczornej odbędzie się czuwanie modlitewne, w czasie którego młodzież oazowa będzie czytać  wspomnienia dotyczące bł. ks. Jerzego. Po każdej Mszy św. oraz w ramach czuwania będzie również możliwość indywidualnego uczczenia relikwii męczennika.

· Również w czwartek odbędzie się spotkanie kandydatów, którzy drugi rok przygotowują się do bierzmowania. Tym razem wyjątkowo zapraszamy młodzież na godz. 18.00 na Mszę św., a po Mszy św. kandydaci wezmą udział w czuwaniu modlitewnym.

· 22 października gościć będziemy w naszej parafii duet – Weronikę Surę - akordeon oraz Kamila Radzimowskiego - Duduk. Artyści zagrają po Mszy św. kilka utworów dziękczynnych poświęconych ,,Bogu Ojcu”. Przy głównym wyjściu z kościoła  będzie możliwość nabycia płyty CD. z utworami artystów.

· Podobnie jak w zeszłym roku, w czasie ferii zimowych organizujemy wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy, połączony z jazdą na nartach. Odbędzie się on w dniach 20-27 stycznia w Rzepiskach koło Białki Tatrzańskiej. Zapraszamy dzieci, młodzież, a także całe rodziny. szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej, a zapisy u ks. Pawła.

· 22 października w seminarium duchownym rozpocznie się  kurs lektorski. Jest to propozycja skierowana do chłopców od III klasy gimnazjum. Zapraszamy chętnych, także tych, którzy dotychczas nie byli ministrantami. Szczegółowych informacji udziela ks. Paweł.

· Zbiórka ministrantów i spotkanie dziewczynek z Drużyny Świętej Rodziny w sobotę o godz. 9.30

· Zgłoszenia zmarłych do modlitwy wypominkowej przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. W ciągu roku w każdy piątek - odprawiana jest Msza św. w intencjach wypominkowych. Kartki są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.

· Podczas ubiegłotygodniowej kwesty organowej, zebraliśmy  7 855 zł i 89 gr, w tym 2800 zł ze sprzedaży cegiełek oraz 510 zł i 33 gr. ze skarbonki pod chórem. Stan konta organowego wynosi 638 297 zł. Ksiądz Proboszcz i Komitet Budowy Organów serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom.

· Zapowiedzi Przedmałżeńskie

Grzegorz Kamil Bakuński, kawaler z par. tutejszej i Agnieszka Marta Fijałkowska, panna z parafii w Skarżysku Kościelna